biruchiyart.com.ua


  • some text


 «БИРЮЧИЙ 018 АБО НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ»

в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї

учасники проекту:

Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

куратор: Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада)

27 вересня о 16:00 в культурно-мистецькому просторі «Музейний дворик» Мелітопольського краєзнавчого музею, розташованого за адресою вул. М. Грушевського, 18, відбулося урочисте відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під назвою «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу».

На урочисте відкриття завітав міський голова Сергій Мінько та голова департаменту культури Михайло Семікін.

Для нас це як ковток чистого повітря – коментує директорка Мелітопольського міського краєзнавчого музею Лейла ІбрагімоваМи дуже раді початку децентралізації та інтеграції сучасного українського мистецтва в наш регіон. Виставка цього проекту започаткувала довгострокові партнерські відносини із резиденцією «Бирючий» і ми сподіваємось на створення спільної програми культурного розвитку Мелітополя».

Відвідувачі виставки мали можливість поспілкуватися з відомою українською мисткинею Жанною Кадировою (Київ) та організатором проекту Геннадієм Козубом (Київ). 

Першу частину проекту «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу» було реалізовано на півострові Бирючий, Херсонської області, де в рамках мистецької резиденції, що існує вже 13 років, жили та працювали відомі українські митці. 

На виставці було представлено частину експозиції мистецьких праць, що були створені на передодні в межах арт резиденції, а саме живопис, графіку, фото, офорт та відео-арт.

Виставка у Мелітопольському краєзнавчому музеї триватиме до 15 жовтня, 2018р. 

Після завершення виставки у м. Мелітополь, експозиція проекту буде експонована у просторі Запорізького Туристичного Центру ArtHub.zp на прикінці жовтня. 

Проект «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу» реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду та Мелітопольського краєзнавчого музею.

Більше фото ТУТ

 

ДОВІДКА

Неошаманізм об'єднує різноманітні явища, пов'язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій. Шаманські практики стали універсальними - очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини.

«Неошаманізм» є дуже широким терміном, він поєднує елементи європейських народних традицій, моно- та політеїстичних релігій, містики, неопоганства та окультизму. Це симбіоз, який краще всього узагальнив у своїй монографії "Виникаюча природна духовність" Денніс Карпентер як "синтез історичного натхнення та сучасної творчості".