biruchiyart.com.ua


 «БІРЮЧИЙ 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ»

про відкриття виставки у Хмельницькому обласному художньому музеї

 

7 лютого о 18:00 в Хмельницькому обласному художньому музеї, за адресою вул. Проскурівська 47, відкрилась виставка проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під назвою «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Мультимедійний проект з глибокими змістовними творами було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються найвідоміші українські та зарубіжні митці для участі в найвагомішій та найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції.

На виставці мистецьких творів у м. Хмельницький, відвідувачі побачили живопис, графіку, фото, відео-арт та інтерактивні полотна.

В програмі відкриття виставки на гостей чекала екскурсія творами від організаторів проекту Геннадія Козуба та Олени Сперанської і презентація каталогу проекту «Неошаманізм. Сила Ритуалу». Вперше, у 2019 році, подолянам показали усі роботи, створені в межах проекту та полонта, які за різних обставин не приймали участь у попередніх виставках. Так, до експозиції увійшли роботи Ольги Березюк (Київ), повна інсталяція Володимира Буднікова (Київ), графіка Влади Ралко (Київ), фото Андрія Лобова (Київ), живопис Софії Помогайбо (Київ) та Володимира Гуліча (Запоріжжя), роботи Насті Лойко (Запоріжжя) та інсталяція Ельміри Шемседінової (Київ).

Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp. За підсумками 2018 року було видано однойменний проекту каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок.

Виставка триватиме до 28 лютого, 2019р.

учасники проекту:

Ольга Березюк (Київ), Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Софія Помогайбо (Київ), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

куратор: Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада)

Офіційні інформаційні партнери: Телеканал «TV7+» та Телеканал «ЕКСКЛЮЗИВ»

 

більше фото тут