biruchiyart.com.ua


  • some text


 7-28 лютого

2019

 

«БІРЮЧИЙ 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ»

в Хмельницькому обласному художньому музеї

учасники проекту:

Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

куратор: Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада)


7 лютого о 18:00 в Хмельницькому обласному художньому музеї, за адресою вул. Проскурівська 47, відбудеться урочисте відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під назвою «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Мультимедійний проект з глибокими змістовними творами було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються найвідоміші українські та зарубіжні митці для участі в найвагомішій та найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції.

Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp. За підсумками 2018 року було видано однойменний проекту каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок.

Наталія Філоненко відвідала Україну спеціально для роботи над проектом «Бірючий 018 або Неошаманізм. Сила ритуалу», тому що протягом останніх шести років мешкає в Ванкувері та вивчає мистецькі і духовні практики індіанських племен Північної Америки і Канади. Будучі дипломованою кураторкою (магістр сучасного мистецтва і кураторської діяльності Бард Коледжу, Нью-Йорк, США), професійним арт-критиком та учасницею легендарної «Паризької Комуни» (1990-1994рр) - першого художнього сквоту на території України, магічного місця і явища, що перетворилося на точку відліку для становлення сучасного українського мистецтва, Наталія Філоненко запропонувала новий погляд на вивчення цієї теми – «Неошаманізм об'єднує різноманітні явища, пов'язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій. Шаманські практики стали універсальними - очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини, а художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

На виставці мистецьких творів у м. Хмельницький, відвідувачі зможуть побачити живопис, графіку, фото, офорт, відео-арт та інтерактивні полотна.

В програмі відкриття виставки на гостей чекатиме екскурсія творами від організаторів проекту Геннадія Козуба та Олени Сперанської і презентація каталогу проекту «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Виставка триватиме до 28 лютого, 2019р.

Офіційні інформаційні партнери: Телеканал «TV7+» та Телеканал «ЕКСКЛЮЗИВ»

 


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ було засновано 1986-го року. Самобутність збірки (7000 експонатів) полягає в тому, що він був і залишається єдиним державним музеєм України, що стратегічно зосередив свою діяльність навколо сучасного українського мистецтва. Протягом понад 30-и років музей колекціонує, зберігає, досліджує, експонує та популяризує візуальне, образотворче та декоративне мистецтво України 20-21 століть.