biruchiyart.com.ua


 «PRO: СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО»

курс оглядових лекцій для школярів

за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради

 

3 22 по 26 квітня в м. Запоріжжя в межах мистецьких тижнів, організованих Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради, пройшов курс оглядових лекцій для школярів під назвою «PRO: сучасне мистецтво», ініційований pr-спеціалістом у сфері сучасного мистецтва, упорядником мистецьких видань та співорганізаторкою міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») Оленою Сперанською.

За програмою проекту лекції прослухали більш ніж 500 вихованців та викладачів 13 мистецьких шкіл у п’яти районах м. Запоріжжя. В легкій, доступній та пізнаваній формі школярі дізналися про те, що уявляє собою сучасне мистецтво, які творчі галузі існують, де його можна побачити в Україні та світі, де можна прочитати про нові твори та тенденції, які професії існують та де отримати професійну вищу освіту, навіщо колекціонувати мистецькі твори та де обмінюватися досвідом та знаходити натхнення.

«Метою програми було не тільки ознайомити із світом сучасного світового та українського мистецтва школярів та викладачів, а й зацікавити їх займатися мистецтвом взагалі - поза межами навчального процесу, та розвивати креативне мислення і свої творчі здібності. – коментує лектор Олена Сперанська – Для мене стало відкриттям, що вихованці мистецьких шкіл в Запоріжжі дуже обізнані в історії мистецтва, але зовсім ніколи не чули про Роя Ліхтенштейна (США), Марселя Дюшана (Франція), Енді Уорхола (США) та навіть найвідомішого стріт-артиста Banksy (Великобританія). І тепер я знаю, що за допомогою цього проекту лекцій всі школярі та їх викладачі знають не тільки ці імена, але й пишаються своєю батьківщиною! Діти познайомились із творчістю Арсена Савадова (Київ), Олександра Ройтбурда (Одеса), Олександра Животкова (Київ), Олексія Сая (Київ), Романа Мініна (Харків), Жанни Кадирової (Київ) на ін. Особливе враження справили роботи Запорізьких художників Володимира Гуліча та Насті Лойко, які створюють живопис, інсталяції та займаються абсолютно новим видом сучасного мистецтва – ві-джеїнгом та отримують за цим напрямом найпрестижніші нагороди в світі».

«Ми завжди намагаємось створювати нові креативні проекти, які насамперед, орієнтовані на виховання молоді – коментує керівник Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергій Білов – І ми дуже раді, що нам вдалося викликати інтерес до сучасного мистецтва за допомогою «живих» інтерактивних лекцій діючого спеціаліста практика, розширити знання учнів та вчителів, показати їм нові сучасні підходи для розвитку власної особистості. Ми плануємо розвивати та продовжувати цей проект, щоб охопити більшу аудиторію вже з наступного навчального року».

більше фото тут