biruchiyart.com.ua


  • some text


 «Метод Пошуку»

 Закентій Горобйов

 

11 лютого о 16:00 в Zaporizhzhia.city Hub відкриється персональна виставка «Метод Пошуку» київського художника, графіка, типографа, ілюстратора, автора муралів, майстра леттерінгу та графічного дизайну Закентія Горобйова

За словами директора Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерини Сімонової, цього року на жителів міста чекає чимало масштабних мистецьких подій і виставка Закентія Горобйова одна з них. «Ми продовжуємо запрошувати в Запоріжжя відомих українських митців, продовжуємо готувати круті проєкти. Ця виставка – яскравий тому приклад. Вона стильна, сучасна, поєднує в собі різні техніки і при цьому має фірмовий авторський стиль. Раді зустрічати Закентія у Запоріжжі та чекаємо всіх на відкритті».

Закентій Горобйов (Денис Кузьменко) народився 1984 року в Луганську. У 2006 році закінчив Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка. 

Серед обраних проєктів можна відзначити участь у виставках сучасного мистецтва "+/-17" (Галерея "Цех №17", Луганськ 2013), "СВОЇ" (Харків, ТЦ "ЄрміловЦентр", 2014), "Літери або смерть" (Галерея Чорних Ящірок, Дніпро, 2015),  АРТКІВ 2014 (Мистецький Арсенал, Київ) та виставки в межах проєктів «Книжкового Арсеналу» у 2015-2021 роках та нещодавно завершену спільну з львівським художником Юрієм Ковалем виставку «Сенси Відповідей» в аукціонному домі «Золотое Сечение» (Київ).

Має 15-річний стаж в професії графічного дизайнера. Спеціалізується на розробці айдентики, багатосторінкових видань, плакатів, леттерингу і каліграфії. Періодично викладає в приватних навчальних закладах: КАМА, Apollо, Арт-і-Я. Загальні теми курсів, практичних занять та лекцій — леттеринг, шрифт, композиція, символізм.

У 2018 р. став переможцем у номінації «Найкраща дитяча книжка» з книжкою «Мій Музей» (в команді HOOGA) (Книжковий Арсенал, Київ) та отримав найвищу нагороду з дизайну Red Dot за проєкт «Парк корупції» (в команді HOOGA). 2019-го р. став переможцем в номінації «Найкраща дитяча книжка» за книгу «Абобаль і Ябобаль» (Книжковий Арсенал, Київ).  У 2021-му переміг у номінації найкращий лого для серіалу каналу ICTV «Козаки. Абсолютно брехлива історія» у PROMAX EUROPEN (Книжковий Арсенал, Київ).

Багатий досвід роботи автора з різними медіа в широкій ретроспективі творчої діяльності в останні роки втілився в окремий персональний проєкт, до експозиції якого увійшли живопис, графіка, об’єкти та принти. Яскраві кольори, чіткі графічні лінії, виконані технікою класичного живопису акрилом, маркерами, олівцями та іншими засобами, наповнені фірмовим художнім написанням літер української, іспанською, англійською та польською мовами.

До експозиції «Метод Пошуку» увійдуть роботи об’єднані пошуком автора змістів, сенсів та творчих методів висловлювання з чотирьох персональних проєктів: Noesis (BAS CS gallery, Берлін, Німеччина, жовтень 2021р.), «Сила моменту» (не експонувався), «Атіша» (галерея TSEKH, Київ, 2018) та Sposób wyszukiwania (Варшава, Польща, серпень 2021р.)

«Пропрацювавши тривалий час у сфері реклами та дизайну, я зрозумів, що дизайнер весь час залишається у досить жорстких рамках, не маючи повної свободи. Початком цього проєкту стала  найпопулярніша фраза з Дельфійських максим латинською «Nosce te ipsum», що означає «Пізнай себе». Ця фраза вразила мене своєю простотою. Крім того, вона натрапила мені на очі саме під час процесу внутрішніх переживань та переходу на новий етап розвитку, пов'язаний з переосмисленням, пізнанням себе та особистісною трансформацією. Використовуючи механіку графічного дизайну, живопису та свободу вуличної каліграфії, я намагаюся налагодити діалог із глядачем», – говорить художник.

«Розпочинаємо 2022-й виставковий рік в Запоріжжі з позитивного персонального проєкту нашого давнього друга та колеги Закентія Горобйова. Ми співпрацюємо з 2013 року, коли до нашої команди вперше долучились молоді українські куратори Наталія Маценко (Київ) та Сергій Канцедал (Турин, Італія). Вони зібрали справжній «пул молодих та перспективних» митців, що зараз стали справжніми зірками, і серед них був і Закентій – коментує президент ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва та комісар міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») Геннадій Козуб –  Вже наступного 2014-го, Горобйов став нашим постійним автором графічного дизайну та верстки щорічних друкованих видань: каталогів, книжок та одним з дизайнерів журналу BIRUCHIY contemporary art magazine що випускався у 2015-2016 рр. Наразі ми представляємо його персональний проєкт, частину якого було експоновано в Польщі 2021 р. в межах спеціальної програми стипендій Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “Gaude Polonia"».

Виставка «Метод Пошуку» триватиме до 14 березня 2022 р.


З нагоди відкриття виставки 11 лютого о 15:00 в Zaporizhzhia.city Hub відбудеться прес-конференція, участь у якій візьмуть:

 

Закентій Горобйов (Денис Кузьменко) – художник, графік, типограф, ілюстратор, автор муралів, майстер леттерінгу та графічного дизайну.

Катерина Сімонова – директорка Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради

Геннадій Козуб – президент ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва та комісар міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий»).

Олена Сперанська – директорка з розвитку та зв’язків з громадськістю резиденції BIRUCHIY(«Бірючий»).

 

Проєкт представляє міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY за ініціативи та підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради.

 

Запрошуємо представників мас-медіа

11 лютого о 15:00 – прес-коференція,

16:00 – відкриття виставки

Місце проведення: Zaporizhzhia.city hub, пр. Соборний, 151.