biruchiyart.com.ua


  • some text


 РЕФЛЕКСІЇ ДЕСЯТИ УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ НА ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ

Відкриття благодійної виставки в галереї Університету Колорадо в Колорадо-Спрінгс, США

 

Sheppard Project Space Gallery, GOCA at Ent Center for the Arts

5225 N. Nevada Avenue, Colorado Springs, CO. 80918

 

11 листопада – 3 грудня 2022 року

 

З 11 листопада по 3 грудня 2022 року в Sheppard Project Space Gallery при центрі сучасного мистецтва Ent в галерейному комплексі GOCA Університету Колорадо в Колорадо-Спрінгс (США) відкрито виставку «Українські Плакати Воєнного Часу». 

Для участі в виставці об’єднано десять сучасних українських художників, роботи яких виставлялись на початку літа в національному центрі «Український Дім» в Києві та протягом півроку в Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя за підтримки департаменту культури і туризму Запорізької Міської Ради.

На виставці будуть представлені роботи Насті Гайдаєнко (Київ), Олександра Грехова (Київ), Миколи Гончарова (Київ), Закентія Горобйова (Київ), Каті Лісової (Київ), Даші Подольцевої (Київ), Олексія Сая (Київ), Микити Шилімова (Харків), Нікіти Тітова (Київ) та Альбіни Ялози (Київ), які створили плакати, що інтерпретують правду про військові злочини, вчинені Росією на території України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Олена Сперанська, кураторка виставки, директорка міжнародної резиденції сучасного мистецтва BIRUCHIY, віце-президентка громадської організації «Спілка дослідників сучасного мистецтва» зазначає: «У своїй творчості митці показують відображення колективного горя, розпачу, нестерпного болю, скорботи і водночас бажання боротися і перемагати. Це крик про допомогу, декларація нашого незламного духу і хоробрості, гірка іронія і фіксація конкретних подій».

В програмі відкриття виставки відбудеться лекція про сучасне українське мистецтво під час війни від кураторки проєкту та презентація про протидію війні в США від лідера антивоєнного протестного руху українців в Нью-Йорку Артура Згурова, громадського діяча та лікаря-нейрохірурга. 

Со-кураторкою виставки в Університеті Колорадо в Колорадо-Спрінгс є Дейзі МакГоуен, викладачка, кураторка, письменниця, художниця та директорка галерей сучасного мистецтва UCCS з 2010 року. МакГоуен є кураторкою з 25 річним досвідом що курувала понад 100 виставок у GOCA, галереї Coburn коледжу Колорадо, а також у регіональних та національних програмах сучасного мистецтва, зокрема RedLine Contemporary Art Center (Денвер), Arvada Center for the Arts і Durden and Ray (Бендікс Білдінг, Лос-Анджелес). Вона створювала виставки в таких місцях як Центр Сучасного Мистецтва в Новому Орлеані, Henry Art Gallery, Вашингтонському Університеті, Галереї Університету DePauw в Чикаго та Музеї мистецтв Фішера Університету Південної Каліфорнії (USC).  Дейзі МакГоуен є викладачем візуальних і перформативних мистецтв Кафедри музеєзнавства та галерейних практик Університету Колорадо, викладає управління мистецтвом, а також часто виступає з доповідями та є авторкою публікацій на теми сучасного мистецтва та економіки мистецтва.

Виставковий проєкт ініціював та координував випускник Колорадо коледжу, киянин Сергій Похилько, який є організатором публічних заходів в Києві та має тісний зв'язок з Колорадо-Спрінгс після отримання ступеня бакалавра. Місцевий прихильник мистецтва Тім Боддінгтон, президент Альянсу Збереження історії Колорадо-Спрінгс (HistoricPreservation Alliance of Colorado Springs) підтримав проєкт і надав щедру підтримку задля того, щоб втілити його в життя.

Захід організований у партнерстві з Генеральним консульством України в Нью-Йорку, ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» (Україна), Міжнародною мистецькою резиденцією BIRUCHIY (Україна), Національним центром «Український Дім» (Київ, Україна), Cybertone Inc., (США) та Speedpro Imaging LIC (Лонг-Айленд-Сіті, Нью-Йорк, США).

Виставку в Галереї сучасного мистецтва в Університеті Колорадо в Колорадо-Спрінгс щедро підтримують Тім та Кейт Боддінгтон, а сезонну підтримку GOCA надають Colorado Creative Industries, Національний Фонд Мистецтв, Місто Колорадо-Спрінгс, LART, Фонд мистецтв Bee Vradenburg та Члени донорського клубу GOCA PAC.

Виставковий проєкт має на меті збір коштів на придбання спеціального медичного обладнання для міського пологового будинку в місті Ніжин в Чернігівській області.

 

Про резиденцію сучасного мистецтва BIRUCHIY та Ніжинський міський пологовий будинок:

BIRUCHIY – це найдовше існуюча в Україні мистецька резиденція, яка щороку приймає більше 50 митців зі всього світу. Організація спрямована на формування інформаційного середовища, сфокусованого на сприяння розвитку гуманістичної культури та сучасного мистецтва в Україні та популяризація його закордоном. Наразі вся територія Азовського узбережжя в Україні знаходиться тимчасово під не законною окупацією російських військ, але проєкт продовжує свою діяльність на інших територіях підконтрольних Україні, в Польщі, Німеччині та США.

Комунальне некомерційне підприємство МОЗ України «НІЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК» знаходиться в місті Ніжин (Чернігівська область). Заклад постраждав під час війни, яку розв’язала Росія, і зараз працює як пологовий будинок і як місце, де можуть отримати допомогу всі потребуючі, оскільки інша лікарня в Ніжині (Чернігівська область) була повністю зруйнована. Через офіційний сайт резиденції BIRUCHIY http://biruchiyart.com.ua(https://secure.wayforpay.com/donate/dad88114fa4a6) всі бажаючи можуть підтримати культурний захід та лікарню і безпечно перерахувати кошти.

 

Про Галереї сучасного мистецтва UCCS (GOCA):

GOCA є регіональним центром сучасного мистецтва, культури та спілкування. Створюючи незалежні виставки та програми через спільний підхід із художниками національного, міжнародного та регіонального значення, GOCA залучає UCCS та ширшу спільноту до діалогу навколо сучасної культури. GOCA — це організація сучасного мистецтва з двома галереями: головною галереєю Marie Walsh Sharpe Gallery в Ent Center for the Arts, супутниковою локацією, відкритою в 2010 році в будівлі Plaza of the Rockies у центрі Колорадо-Спрінгс, і Art WithOut Limits. Програма громадської скульптури на території Ent Center і прилеглого відкритого простору Pulpit Rock. Додаткова інформація на офіційному сайті https://entcenterforthearts.org/goca та https://gocadigital.org

Про Ent Center for the Arts:

 

Першокласний мистецький заклад, розташований в кампусі Університету Колорадо в Колорадо-Спрінгс, служить спільноті центром мистецтва та джерелом натхнення для вчених. Бачення закладу полягало в тому, щоб сприяти творчому середовищу для розміщення мистецтва, яке обслуговуватиме регіон Пайкс-Пік, дозволяючи митцям надихати та підсилювати один одного, а не конкурувати один з одним. Мистецтво об’єднує різноманітних людей та ідеї так, як це не зробить жодна інша дисципліна, і Ent Center стане опорою мистецької спільноти Колорадо-Спрінгс. https://entcenterforthearts.org

Зображення за посиланням:

https://www.dropbox.com/scl/fo/2el8xlv8pxm9c80cqbvdt/h?dl=0&rlkey=dza6fve9qtl2ftvrdlk5mtujm

 

Еліс Гронсет

Олена Сперанська